Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

2
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

8929 Postów
Maniak
krolestwo za konia napisał:[quote]bad harry napisał: A wiesz ze POLAK przyjezdzajacy tutaj,posiadajacy identyczny druk z naszego Nfz bedzie musial zaplacic za wizyte u zwyklego lekarza rodzinego(egenandel) i nie dostanie zwrotu tej kwoty?Ale tylko do kwoty niecałych 2000Nok. jest to tak zwany wkład wlasny i obowiązuje każdego , Norwegów również , oraz za opatrunki się płaci jednak to już zleży od poszczególnych przychodni i szpitali
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(krolestwo za konia)
Wiking
krolestwo za konia napisał:
bad harry napisał:
wiem że mu nie zwrócą , ale pomyśl w drugą stronę .....................................jeżeli pojedziesz do polski to znaczy że na dzieńdobry cię skasują 200NOK , NIE bo to tak nie działa
Harry zapomniales ze wiekszosc wielu nas jest tutaj zameldowana na stale(jetesmy rezydentami). Gdy dobrze sie wczytasz w przepisy i Norweskie i Polskie(nfz) to wyczytasz ze nie dostaniesz takiego druku. Nie znam Twojego statusu tutaj ale moj jest wlasnie taki wiec moge ewentualnie skorzystac tylko z europejskiej karty.
A moze poprostu niedbalosc tutejszego urzednika pozwolila Tobie uzyskac taki dokument? Nie wiem ? Dobry watek pozwolil przesledzic fajne przepisy.




nie przysługuje osobom, nawet w przypadku spełniania przez nie ww. warunków, jeżeli zamierzają one dopiero przenieść swoje miejsce zamieszkania do innego kraju UE.



To jedno zdanie np z polskiego nfz,mowa oczywiscie o druku E 106
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(bad harry)
Wiking
krolestwo za konia napisał:
krolestwo za konia napisał:
bad harry napisał:
wiem że mu nie zwrócą , ale pomyśl w drugą stronę .....................................jeżeli pojedziesz do polski to znaczy że na dzieńdobry cię skasują 200NOK , NIE bo to tak nie działa
Harry zapomniales ze wiekszosc wielu nas jest tutaj zameldowana na stale(jetesmy rezydentami). Gdy dobrze sie wczytasz w przepisy i Norweskie i Polskie(nfz) to wyczytasz ze nie dostaniesz takiego druku. Nie znam Twojego statusu tutaj ale moj jest wlasnie taki wiec moge ewentualnie skorzystac tylko z europejskiej karty.
A moze poprostu niedbalosc tutejszego urzednika pozwolila Tobie uzyskac taki dokument? Nie wiem ? Dobry watek pozwolil przesledzic fajne przepisy.




nie przysługuje osobom, nawet w przypadku spełniania przez nie ww. warunków, jeżeli zamierzają one dopiero przenieść swoje miejsce zamieszkania do innego kraju UE.



To jedno zdanie np z polskiego nfz,mowa oczywiscie o druku E 106





z wcześniejszych moich postów jasno wynikało że mam status pendlera .

a to co dopisałeś potem ZAMIERZAJĄ ONE DOPIERO PRZENIEŚĆ no to oczywiste bo ZAMIERZAJĄ a nie przeniosły
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(bad harry)
Wiking
i urzędnik się też nie pomylił bo też napisałem wcześniej że z HELFO dostałem kilka pism.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(krolestwo za konia)
Wiking
Ja do ciebie nie mam zadnych pretensji.Masz druk,pisma,pozwolenia jest ok. Zdanie ktore umiescilem ze slowem zamierzaja skopiowalem ze strony nfz Polskiego.Urzednik poprostu uznal w Twoim przypadku ze jestes tak krotko tutaj i zamierzasz byc tak krotko tutaj ze wydal takowy druk(E-106).
Jeszcze jedna uwaga-status pendler jest czym innym dla skatt czym innym dla toll i pewnie czym innym dla helfo tutaj. pomomo to ze wiekszosc z Polakow rozlicza sie z podatku na takiej zasadzie to czytajac przepisy trzeba byc swiadomym ze skatt w kazdej chwili moze to zakwestionowac z powodu naprzyklad stalego kontraktu o prace albo zameldowania tutaj,ja tak te przepisy rozumie i tak w tamtym roku skatt mnie potraktowal odmawiajac ulg przyslugujacych temu statusowi-powod mieszkanie powyzej 30m na osobe oraz tylko 4 wizyty w kraju.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(bad harry)
Wiking
krolestwo za konia napisał:
Ja do ciebie nie mam zadnych pretensji.Masz druk,pisma,pozwolenia jest ok. Zdanie ktore umiescilem ze slowem zamierzaja skopiowalem ze strony nfz Polskiego.Urzednik poprostu uznal w Twoim przypadku ze jestes tak krotko tutaj i zamierzasz byc tak krotko tutaj ze wydal takowy druk(E-106).
Jeszcze jedna uwaga-status pendler jest czym innym dla skatt czym innym dla toll i pewnie czym innym dla helfo tutaj. pomomo to ze wiekszosc z Polakow rozlicza sie z podatku na takiej zasadzie to czytajac przepisy trzeba byc swiadomym ze skatt w kazdej chwili moze to zakwestionowac z powodu naprzyklad stalego kontraktu o prace albo zameldowania tutaj,ja tak te przepisy rozumie i tak w tamtym roku skatt mnie potraktowal odmawiajac ulg przyslugujacych temu statusowi-powod mieszkanie powyzej 30m na osobe oraz tylko 4 wizyty w kraju.


wiem o tym że pendler jest różnie rozumiany przez urzędy , ale ja nad tym się zastanawiałem przy wniosku ........poszedł i już . o pomyłce nie mogło być mowy bo przeszło to całą procedurę którą opisałem . no a biorąc sprawę na chłopski rozum ...........................jeżeli masz rodzinę i zameldowanie w polsce i pojechałeś na święta , miałeś pecha że przy wigilii nie połknąłeś widelca ( żeby skorzystać z europejskiej karty ubezpieczenia ) tylko zjadłeś nie świeżą rybę i dostałeś bardzo uciążliwej sraczki , to co ...........masz się pakować i zostawić za sobą dwa zafajdane lotniska i samolot żeby się móc leczyć bezpłatnie w norge ? no bez sensu .......
więc jakoś to musi funkcjonować
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(krolestwo za konia)
Wiking
Oczywiscie ze otrzymasz porade lekarska w kazdym przypadku nawet powazniejszego skaleczenie podczas krojenia tej ryby wymagajacego interwencji lekarza. Ja nie staram brac sie na chlopski rozum przepisow bo czasami zaprzeczaja one wszystkiemu,zdrowemu rozsadkowi a nawet czasem samym sobie. Poprostu trzeba byc swiadomym swoich praw.
Tutaj cala sprawa rozbila sie o to ze mozna w Polsce wyleczyc sobie zabki(oczywiscie te ktore sa darmowe u nas)za pieniazki z norweskiego ubezpieczenia. Roznimy sie tutaj,jestesmy zakwalifikowani do roznych grup pod wzgledem podatkow,statusu i jeszcze bog wie czego wiec twierdzenie ze ja mam to znaczy ze wszyscy maja miec tak samo, jest duza przesada. Niestety w moim przypadku placze i place za dentyste pelne 100% bo tak jest niestety w Norwegi.
W sprawach watpliwych zawsze mozna zapytac w odpowiednim urzedzie czy tutaj czy w Polsce.
Jeszcze jedna kwestia ktora chcialbym poruszyc a niedotyczy besposrednio zdrowia. Mianowicie czy w EU mozna miec dwa stale meldunki?Czy nie powinnismy sie prypadkiem wymeldowac czasowo w kraju majac tutaj np.zameldowanie.Kiedys juz byla podnoszona ta kwestia i ktos nawet twierdzil ze ma cztery meldunki stale(podkreslam stale) na swiecie.Nieudalo mi sie wtedy znalezc odpowiednich przepisow na stronach Polskich urzedow.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok